• اسلایدر
  • اسلایدر

شرکت فنی مهندسی آرک

شرکت فنی مهندسی “ آرین رایان کسری (آرک) ” را با هدف پویایی و همگانی کردن سیستم های هوشمند ساختمان بنا نهادیم و در این مدت برآن بودیم که با توجه به قیمت های بالا و کارایی کم نمونه های خارجی، سیستمی را عرضه کنیم که با بالاترین کارایی و کم ترین قیمت، بهترین مدیریت هوشمند ساختمان را در اختیار هموطنان عزیزمان قرار دهیم، در این راستا و بعداز همت و پیگیری مستمر در چندین سال گذشته و طراحی، ساخت مدارهای مختلف مبتنی بر سلیقه مردم عزیز ایران سرانجام توانستیم نمونه های دقیق آزمایش شده را تولید نماییم و این محصول کاملا بومی سازی شده را به قیمتی بسیار کمتر از نمونه های مشابه خارجی در اختیار همه اقشار جامعه قرار دهیم.

مقالات


خانه هوشمند چیست؟

خانه هوشمند چیست؟

هوشمند سازی ساختمان (smart home)سیستمی است که به فعالیت ها و امور ساختمان ها نظارت کرده و در مواقع لازم با توجه به شرایط محیطی، تغییرات لازم را به طور خودکار اعمال می­ نماید. این سیستم می ­تواند با توجه به کاربری ساختمان طراحی و اجرا شده و بر کلیه فعالیت­ ها اعم از باز و بسته شدن درب، ورود و خروج افراد، سیستم­­ های روشنایی، سیستم­ های تهویه مطبوع پنجره و پرده اتاق ها و سیستم صوتی و تصویری نظارت داشته باشد.

هوشمندسازی ساختمان و تاثیر در صرفه جویی مصرف انرژی

هوشمندسازی ساختمان و تاثیر در صرفه جویی مصرف انرژی

یک ساختمان هوشمند ساختمانی است که در بر دارنده محیطی پویا و مقرون به صرفه به وسیلهٔ یک پارچه کردن چهار عنصر اصلی یعنی سامانه‌ها، ساختار، سرویس‌ها، مدیریت و رابطه میان ان‌ها است. به عبارت دیگر ساختمان هوشمند ساختمانی است که کلیه اجزای داخی ان به واسطه‌ای یک پارچه و ایجاد منطقی سازگار با محیط در تعامل با یکدیگرند. از سوی دیگر،مدیریت انرژی می‌تواند در حدود ۱۰٪ تا ۳۰٪ کاهش هزینه و قیمت در پی‌داشته باشد.