دفترچه راهنما و نرم افزار اندروید دستگاه RWS101

نرم افزار اندروید کنترل از طریق پیامک و وای فای RWS101

لینک دانلود:

لینک دانلود ArcSMS

 لینک دانلود ARCWIFI

 

رمز پیش فرض پیامکی: 123  

رمز وای فای: 88888888

 

نصب دستگاه :

دستگاه را در جای مناسب ترجیحاً در کنار جعبه فیوز ساختمان، با پیچ و رول پلاک موجود به دیوار نصب نمایید.
تذکر: به هیچ وجه دستگاه در مجاورت حرارت و رطوبت قرار داده نشود.

ابتدا جریان برق را قطع نموده و مطابق شکل روبرو؛ سیم نول را مستقیم از فیوز یا پریز برق، به مصرف کننده و سیم فاز به ترمینال 1a دستگاه و از  ترمینال 1b دستگاه به مصرف کننده متصل نمایید.
(توجه فرمایید که تفاوتی در عبور سیم فاز یا نول از دستگاه نمی باشد)

منبع تغذیه 12ولت را به دستگاه وصل نموده و از فعال بودن جریان برق اطمینان حاصل نمایید و منتظر شوید دستگاه بعداز چند ثانیه فعال شود...
(دقت نمایید که از منبع تغذیه سوئیچینگ 12ولت استفاده نمایید)

اکنون نرم افزار ARCsms و ARCplus از قسمت دانلود در سایت این شرکت به آدرس:
 www.GoldenARC.ir
و یا با ارسال عدد یک در تلگرام به شماره:
 09903320662
و یا از طریق کانال تلگرام به آدرس:
telegram.me/ARCGOLDIDEA
دریافت نمایید.

 

نحوه راه اندازی دستگاه

ما شما را با کارایی ها و قابلیت های این دستگاه آشنا می کنیم؛اما ابتداً نحوه جاگذاری سیم کارت و سپس نحوه راه انداری دستگاه آشنا     می شوید که می توانید به سه صورت این دستگاه را کنترل کنید:
1.    به وسیله ریموت کنترل
2.    به وسیله نرم افزار ارسال پیامک
3. به وسیله نرم افزار تلفن همراه و وای فای

نحوه جاگذاری سیم کارت

نحوه صحیح جا گذاری سیم کارت به مانند شکل روبرو  می باشد که سیم کارت را به صورت پشت به دستگاه قرار داده طوری که لبه شکسته سیم کارت رو به بالا و سمت چپ قرار بگیرد.

 راه اندازی دستگاه و کنترل بوسیله ریموت

    پس از نصب دستگاه و روشن شدن آن حدود یک دقیقه  جهت فعال شدن و ورود به تنظیمات صبر کنید (تصاویر شماره 1، 2، 3، 4) تا ساعت دستگاه برروی نمایشگر ظاهر گردد(تصویرشماره 5).

توجه داشته باشید که با انتخاب کلیدهای K1 و K2 بر روی دستگاه می توانید دستور العمل های مورد نظر خود را اجرا نمایید.(تصویرشماره 6)
        ضمناً  آیکون           گزینه انتخاب و گزینه                 بعدی می باشد.(تصویرشماره 7)

کــارکــرد OLED

     با نگه داشتن کلید K1 به مدت 5 ثانیه وارد منو دستگاه می شوید.(تصویرشماره 8)
        با انتخاب کلید K2 وارد تنظیمات مورد نظر خواهید شد.(تصویرشماره 9)
        و با انتخاب مجدد K1 دیگر تنظیمات مورد نظر قابل رویت خواهد بود.(تصویرشماره 10, 11)

1-در منوی output با انتخاب یکی از گزینه های output1 تا output8 این امکان را دارید که نحوه کنترل خروجی ها را به حالت  off یا on تنظیم نمایید. (تصویرشماره 12 و 13)

        در انتها با لمس کلید K1 و سپس کلید K2 و انتخاب گزینه  Back وارد منو اصلی   می شوید.(تصویرشماره 14)

 2- در منوی Set Remote وارد تنظیمات ریموت کنترل خواهید شد، جهت ست کردن ریموت با دستگاه با انتخاب گزینه  Set Remote1  و فشاردادن همزمان کلیدهای 1 و 12 ریموت  و نمایش گزینه Save بر روی نمایشگر، ریموت اول با دستگاه ست می گردد.(ت 15)
به همین منوال گزینه Set Remote2 برای تنظیم کردن ریموت دوم می باشد.(ت 16)

3.    برای کد دهی ریموت کافی است ریموت باز شود و کد های IC ریموت همانند شکل روبرو به خط منفی یا مثبت اتصال یابد.
«تمام ریموت های داخل بازار داری کد 0 می باشند و برای کدهی ریموت بهتر است با خدمات پس از فروش شرکت تماس برقرار نمایید»

4-در منوی Reset Wifi وارد گزینه منوی وای فای می شوید و سپس با نگه داشتن کلید K1 تنظیمات وای فای به حالت تنظیمات اولیه برمی گردد.(ت 17و18)
    در منوی Reset GSM وارد گزینه منوی سیم کارت می شوید و سپس با نگه داشتن کلید K1 تنظیمات سیم کارت به حالت تنظیمات اولیه برمی گردد.(ت 19و20)

        5-در منوی Show Time می توانید تمام زمان های ست شده برای هرخروجی را مشاهده نمایید.(ت 21و22)  بدین صورت که با کلیک بر روی K2 و انتخاب خروجی مدنظرخود وارد منوی نمایش آن خروجی شده و با کلیک مجدد  K1 خروجی ها و همچنین پنج زمان فعال یا غیرفعال بودن آن ها را مشاهده نمایید(ت 23)   و با انتخاب گزینه K2 به  منو قبل باز می گردید.

6-در منوی Timer off می توانید تمام تایمر های که بر روی خروجی ها تنظیم نموده اید مشاهده نمایید (تایمر به معنای آن است که به محض فعال سازی هرخروجی به هر روش  بعداز زمانی که تنظیم می نمایید، خروجی غیر فعال گردد.)(ت 24)
در منوی Timer off با کلیک K1 تایمر خروجی ها را تک به تک مشاهده می نمایید.(ت 25)

7-در منوی Time Scenario شما می توانید تمام زمان هایی که برای سناریو Start و یا Off All و یا A B C تنظیم کرده اید مشاهده نمایید.(ت 26)
زمانی که وارد منوی Time Scenario شده اید با انتخاب کلید K1 می توانید دو زمان فعال و یا غیرفعال سناریو را مشاهده نمایید.(ت 27) 

        8-با انتخاب گزینه GSM Charj شما می توانید از مقدار شارژ سیم کارت نصب شده بر روی دستگاه مطلع شوید.(تصویرشماره 28 ، 29 و 30 )

9-با انتخاب گزینه Network شما وارد منوی انتخاب اپراتور سیم کارت جهت استعلام شارژ خواهید شد که با انتخاب گزینه K1 اپراتورها نمایش داده می شود و برای انتخاب اپراتور مورد نظر K2 را فشار دهید.(تصویرشماره 31 , 32)

 راه اندازی به وسیله نرم افزار ارسال پیامک

1-    ابتدا سیم کارت خود را در صورت اعتباری بودن شارژ نموده و پین کد ابتدایی را غیر فعال نمایید و داخل سوکت دستگاه قرار دهید و سپس نرم افزار را اجرا نمایید.
2-    الزاما ابتدا در قسمت بالای اعداد جهت ورود به منوی تنظیمات بر روی گزینه        کلیک کنید. زمانی که وارد منوی تنظیمات شدید کد چهاررقمی که بصورت اتفاقی نمایش داده می شود را در کادر زیر کد وارد کرده و سپس بر روی گزینه  ENTER کلیک نمایید.

 3-    اکنون وارد منوی DEVICE شده در قسمت Insert phone namber & password در کادر اول رمز پیش فرض دستگاه که 123 می باشد را وارد کرده  در کادر دوم شماره سیم کارتی که در دستگاه  قرار داده اید را وارد نمایید و در کادر سوم رمز سه رقمی دلخواه خود را وارد کرده و اکنون بر روی گزینه Send  Password کلیک کنید.
حالا سیم کارت شما با دستگاه ست گردیده و اکنون وارد منوی اصلی دستگاه شوید.

4-    اکنون در صفحه اصلی نرم افزار دستگاه از شماره یک تا هشت را مشاهده می نمایید و می توانید با فعال کردن گزینه Send  خروجی های دستگاه را با لمس کادر قرمز به سبز که به معنی وصل شدن است و یا همان قرمز که همان قطع شدن است و با گزینه Send All کنترل نمایید و در پایین اعداد، با گزینه های A  و B و C میتوانید سه سناریو مختلف جهت خروجی های دستگاه تعریف و اجرا نمایید و در انتها با گزینه Off All تمام خروجی های دستگاه را به همین شکل خاموش نمایید.

        5-    در منوی تنظیمات با کلیک بر روی DEVICE وارد منوی تنظیمات نرم افزاری دستگاه می شوید.
•    در گزینه GET HARDWARE TIME امکان دسترسی به زمان دستگاه را خواهید داشت.
•    در گزینه SET HARDWARE TIME  زمان دستگاه مطابق با زمان گوشی همراه شما تنظیم می گردد.

6- در منوی تنظیمات با کلیک بر روی KEY NAME وارد منوی تغییر نام خروجی های دستگاه شده، شما در این منو با وارد کردن نام دلخواه خود در هر کدام از کادرها می توانید نام مورد علاقه خود را برای هر کلید ایجاد کنید، حتماً جهت اعمال تغییرات بر روی گزینه SAVE کلیک نمایید.

7- در منوی تنظیمات با کلیک بر روی OUTPUT SETTING وارد منوی تنظیمات زماندهی و فعال و یا غیر فعال سازی دستوردهی به دستگاه می شوید.
•    در گزینه SELECT OUTPUT خروجی مد نظر خود را انتخاب کرده، اکنون می توانید پنج گزینه دستور دهی هر کانال را فعال یا غیر فعال نمایید که با فعال شدن هر گزینه به طور مثال با سبز شدن(فعال کردن) گزینه remote این امکان را به ریموت کنترل خواهید داد که این خروجی را کنترل نماید و با قرمز شدن(غیرفعال کردن) گزینه remote  این امکان را از ریمـوت کنتـرل سلب خواهید نمود.
به همین نحو این تنظیمات برای سیستم وای فای، پیامک، تایمر و تایم نیز مقدور می باشد. توجه داشته باشید بعد از هر گونه اعمال تغییر در هر خروجی به صورت مجزا گزینه save را جهت ذخیره سازی کلیک کـــــرده و بعد از پیــام تاییـد کـه بـه شـمــا نمایــش داده می شـــود، گزینه ارسال را انتخاب نمایید.

• با فعال سازی گزینه TIME جهت هر خروجی شما می توانید در قسمت ON TIMES پنج زمان مختلف را در طول روز برای فعال کردن هر خروجی دستگاه تنظیم نمایید. شما با انتخاب هر TIME و سبز شدن (فعال کردن) از گزینه SET، زمان فعال سازی دلخواه خود را در طول روز تنظیم نمایید. در قسمت OFF TIMES پنج زمان مختلف در طول روز برای غیر فعال کردن هر خروجی دستگاه تنظیم نمایید به همان صورت که شما با انتخاب هر یک از گزینه های unUse و سبز شدن با استفاده از گزینه SET، زمان غیرفعال سازی دلخواه خود را در طول روز به هر کدام از خروجی های دستگاه اعمال نمایید.

•با فعال سازی گزینه TIMER شما قادر خواهید بود برای هر خروجی زمان مشخص بین 1 الی 180 دقیقه  تنظیم نمایید و به محض فعال سازی به هر روشی بعد از زمان تنظیم شده خروجی به صورت خودکار غیر فعال می شود. قابل ذکر می باشد در کادر OFF OUT شما می توانید زمان دلخواه خود را بر حسب دقیقه وارد نمایید. حتماً جهت اعمال تغییرات بر روی گزینه  SAVE کلیک نمایید.

 8-    در منوی تنظیمات با کلیک بر روی SCENARIO وارد منوی تنظیمات شروع به کار دستگاه، اعمال سناریو و زماندهی سناریو و شروع به کار خواهید شد.
• جهت تنظیم شروع به کار دستگاه بعداز فعال کردن تمام خروجی های مورد نظر وارد منوی SCENARIO شده و روی گزینه WELCOME کلیک کرده تا خروجی های انتخاب شده را جهت سناریو شروع به کار ذخیره نماید، هنگامی که دستگاه روشن شود سناریوی WELCOME بصورت خودکار اجرا می شود.

 •  برای تنظیم هریک از سناریو ها کافیست همانند تنظیم WELCOME ابتدا هر نوع سناریو که مد نظرتان می باشد را بر روی خروجی ها اعمال نمایید سپس به منوی  SCENARIO رفته و روی یکی از گزینه های MOD کلیک کرده تا  حالت دلخواهتان بر روی گزینه MOD ذخیره شود.

 • برای تنظیم زمان جهت هر سناریو کافیست در کادر PLAYTIMES حالت مورد نظر را از قسمت SELECT MODE انتخاب نمایید و پس از سبز شدن (فعال کردن) کلیک های زیر SELECT MODE و دادن زمان دلخواه خود می توانید جهت هر کدام از سناریو های خود دو زمان متفاوت را فعال نمایید در نظر داشته باشید حتماً جهت اعمال تغییرات بر روی گزینه             SAVE کلیک نمایید.

 

• برای تنظیم سناریو خاموش کافیست در قسمت SELECT MODE حالت OFF ALL را اتخاب نموده و زمان دلخواه را با سبز شدن (فعال کردن) گزینه اول یا دوم وارد نمایید، بدین صورت در زمان تنظیم شده کلیه خروجی های دستگاه خاموش می شوند.

جهت بروز شدن صفحه اصلی نرم افزار با دستگاه فقط کافیست بر روی        کلیک کنید، تا با فعال بودن کلیدها، از فعال بودن خروجی های دستگاه آگاه شوید.

 راه اندازی به وسیله نرم افزار تلفن همراه

1- ابتدا دستگاه را به منبع تغذیه خود متصل و پس از  چند دقیقه نرم افزار را اجرا می کنیم.

2- در منوی تنظیمات گوشی موبایل خود بر روی گزینه وای فای کلیک کرده و در قسمت شبکه های موجود  بر روی شبکه AG_i8R کلیک کرده و در قسمت رمز عبور عدد 88888888 را وارد کنید تا گوشی موبایل شما با دستگاه ارتباط برقرار نماید.

3- اکنون وارد نرم افزار دستگاه شوید و منتظر بمانید تا دستگاه به طور کامل رجیستری شود، بعداز  رجیستری شدن نرم افزار را بسته و مجدداً اجرا کنید.
(مطمئن باشید که هنگام رجیستری کردن گوشی دیگری به دستگاه متصل نباشد)

4- اکنون در صفحه اصلی نرم افزار دستگاه از شماره یک تا هشت را مشاهده می نمایید و می توانید خروجی های دستگاه را با لمس هرکدام از این اعداد کنترل نمایید و در پایین اعداد، با گزینه های A  و B و C میتوانید سه سناریو مختلف جهت خروجی های دستگاه تعریف و اجرا نمایید و در انتها با گزینه Off All تمام خروجی های دستگاه را خاموش نمایید.

 اجرای تنظیمات نرم افزار

5-در قسمت بالای اعداد جهت ورود به منوی تنظیمات بر روی گزینه        کلیک کنید. زمانی که وارد منوی تنظیمات شدید کد چهاررقمی که بصورت اتفاقی نمایش داده می شود را در کادر زیر کد وارد کرده و سپس بر روی گزینه ENTER کلیک نمایید.

6- در منوی تنظیمات با کلیک بر روی DEVICE وارد منوی تنظیمات نرم افزاری دستگاه می شوید.
•    در گزینه GET HARDWARE TIME امکان دسترسی به زمان دستگاه را خواهید داشت.
•    در گزینه SET HARDWARE TIME  زمان دستگاه مطابق با زمان گوشی همراه شما تنظیم  می گردد.

• در قسمت  WIFI NAME & PASSWORD  در کادر اول شما می توانید نام وای فای دستگاه و در کادر دوم رمز وای وای فای دستگاه را مطابق میل خود تغییر دهید، توجه فرمائید جهت اعمال تغییرات حتما بر روی گزینه SAVE کلیک نمایید.
• با کلیک بر روی BACK به منوی اصلی تنظیمات باز می گردید.

7- در منوی تنظیمات با کلیک بر روی KEY NAMES وارد منوی تغییر نام خروجی های دستگاه شده، شما در این منو با وارد کردن نام دلخواه خود در هر کدام از کادرها می توانید نام مورد علاقه خود را برای هر کلید ایجاد کنید، حتماً جهت اعمال تغییرات بر روی گزینه SAVE کلیک نمایید.

8- در منوی تنظیمات با کلیک بر روی OUTPUT TIMING وارد منوی تنظیمات زماندهی و فعال و یا غیر فعال سازی دستوردهی به دستگاه می شوید.
• در گزینه SELECT OUTPUT خروجی مد نظر خود را انتخاب کرده، اکنون می توانید پنج گزینه دستور دهی هر کانال را فعال یا غیر فعال نمایید که با فعال شدن هر گزینه به طور مثال با سبز شدن(فعال کردن) گزینه remote این امکان را به ریموت کنترل خواهید داد که این خروجی را کنترل نماید و با قرمز شدن(غیرفعال کردن) گزینه remote  این امکان را از ریمـوت کنتـرل سلب خواهید نمود.
به همین نحو این تنظیمات برای سیستم وای فای، پیامک، تایمر و تایم نیز مقدور می باشد. توجه داشته باشید بعد از هر گونه اعمال تغییر در هر خروجی به صورت مجزا گزینه save را جهت ذخیره رررسازی کلیک کـــــرده و بعد از پیــام تاییـد کـه بـه شـمــا نمایــش داده می شـــود، گزینه ارسال را انتخاب نمایید.

• با فعال سازی گزینه TIME جهت هر خروجی شما می توانید در قسمت ON TIMES پنج زمان مختلف را در طول روز برای فعال کردن هر خروجی دستگاه تنظیم نمایید. شما با انتخاب هر TIME و سبز شدن (فعال کردن) از گزینه SET، زمان فعال سازی دلخواه خود را در طول روز تنظیم نمایید. در قسمت OFF TIMES پنج زمان مختلف در طول روز برای غیر فعال کردن هر خروجی دستگاه تنظیم نمایید به همان صورت که شما با انتخاب هر یک از گزینه های unUse و سبز شدن با استفاده از گزینه SET، زمان غیرفعال سازی دلخواه خود را در طول روز به هر کدام از خروجی های دستگاه اعمال نمایید.

• با فعال سازی گزینه TIMER شما قادر خواهید بود برای هر خروجی زمان مشخص بین 1 الی 180 دقیقه  تنظیم نمایید و به محض فعال سازی به هر روشی بعد از زمان تنظیم شده خروجی به صورت خودکار غیر فعال می شود. قابل ذکر می باشد در کادر OFF OUT شما می توانید زمان دلخواه خود را بر حسب دقیقه وارد نمایید. حتماً جهت اعمال تغییرات بر روی گزینه SAVE کلیک نمایید.

9- در منوی تنظیمات با کلیک بر روی SCENARIO وارد منوی تنظیمات شروع به کار دستگاه، اعمال سناریو و زماندهی سناریو و شروع به کار خواهید شد.
• جهت تنظیم شروع به کار دستگاه بعداز فعال کردن تمام خروجی های مورد نظر وارد منوی SCENARIO شده و روی گزینه WELCOME کلیک کرده تا خروجی های انتخاب شده را جهت سناریو شروع به کار ذخیره نماید، هنگامی که دستگاه روشن شود سناریوی WELCOME بصورت خودکار اجرا می شود.

• برای تنظیم هریک از سناریو ها کافیست همانند تنظیم WELCOME ابتدا هر نوع سناریو که مد نظرتان می باشد را بر روی خروجی ها اعمال نمایید سپس به منوی  SCENARIO رفته و روی یکی از گزینه های MOD کلیک کرده تا  حالت دلخواهتان بر روی گزینه MOD ذخیره شود.

• برای تنظیم زمان جهت هر سناریو کافیست در کادر PLAYTIMES حالت مورد نظر را از قسمت SELECT MODE انتخاب نمایید و پس از سبز شدن (فعال کردن) کلیک های زیر SELECT MODE و دادن زمان دلخواه خود می توانید جهت هر کدام از سناریو های خود دو زمان متفاوت را فعال نمایید در نظر داشته باشید حتماً جهت اعمال تغییرات بر روی گزینه SAVE کلیک نمایید.

• برای تنظیم سناریو خاموش کافیست در قسمت SELECT MODE حالت OFF ALL را اتخاب نموده و زمان دلخواه را با سبز شدن (فعال کردن) گزینه اول یا دوم وارد نمایید، بدین صورت در زمان تنظیم شده کلیه خروجی های دستگاه خاموش می شوند.

باز نشانی اطلاعات به کارخانه

برای باز نشانی اطلاعات وای فای به کارخانه K1 را نگه داشته تا چراغ A و B به صورت متوالی و سریع چشمک زن شود، سپس K1 و K2 را همزمان نگه داشته در این حالت چراغ B چشمک می زند تا اینکه چراغ A و B ثابت روشن بماند. در این حالت رمز و نام وای فای دستگاه به حالت تنظیمات کارخانه بر می گردد.

 بروز رسانی صفحه اصلی نرم افزار

     جهت بروز شدن صفحه اصلی نرم افزار با دستگاه فقط کافیست بر روی        کلیک کنید، تا با فعال بودن کلیدها، از فعال بودن خروجی های دستگاه آگاه شوید.

در منوی تنظیمات با کلیک بر روی DEVICE وارد منوی تنظیمات نرم افزاری دستگاه می شوید.
• در گزینه های L7triger و L8triger امکان تنظیم خروجی های 7 و 8 به صورت لحظه ای را خواهید داشت.
• به اینصورت که با فعال سازی خروجی 7 یا 8 به هر روشی یک ثانیه بعد خروجی بصورت اتومات غیرفعال می شود.
امکانات جدید نرم افزار5- در منوی تنظیمات با کلیک بر روی DEVICE وارد منوی تنظیمات نرم افزاری دستگاه می شوید.
• در گزینه GET HARDWARE TIME امکان دسترسی به زمان دستگاه را خواهید داشت.
• در گزینه SET HARDWARE TIME  زمان دستگاه مطابق با زمان گوشی همراه شما تنظیم می گردد.
در منوی تنظیمات با کلیک بر روی DEVICE وارد منوی تنظیمات نرم افزاری دستگاه می شوید.
• در گزینه های L7triger و L8triger امکان دسترسی به زمان دستگاه را خواهید داشت.
• در گزینه SET HARDWARE TIME  زمان دستگاه مطابق با زمان گوشی همراه شما تنظیم می گردد.

 

فایل PDF دفترچه راهنما لینک دانلود:

لینک دانلود PDF

نظر بدهید