سنسور تشخیص حرکت

بازدید : 4372   |      

کد محصول : ARC-SPIR

یکی از پرکاربرد ترین سنسورهایی که امروزه در خانه هوشمنداستفاده می شود سنسور حرکتی می باشد.
این سنسورها به خاطر کاری که در محیط انجام می دهند امروزه به یکی از اجزاء اصلی سیستم های اعلام سرقت و مدیریت روشنایی در خانه های هوشمند تبدیل شده اند به طوری که شرکت های امنیتی در اکثر پروژه های اعلام سرقت خود و برقکارهای ساختمانی جهت مدیریت روشنایی راهروها و راه پله ها و درب های ورودی از این سنسورها استفاده می کنند.

سنسور حرکتی، دارای قطعه فوق العاده حساس نسبت به نور مادون قرمز را داراست که داخل یک کپسول کاملاً بسته قرار گرفته است. هر نور مادون قرمزی که به سطح سنسور بتابد در مشخصات الکتریکی سنسور تغییر ایجاد می کند. که با تغییر فوق توسط یک مدار الکترونیکی واکنش انجام داده، که منجر به واکنش سنسور حرکتی و اعلام آن به سیستم کنترلر مرکزی در خانه هوشمند می شود. هر فردی که در زاویه دید این سنسور حرکت کند با دریافت امواج مادون قرمز ساطع شده از او سیستم قعال می شود و فرمانی به سیستم کنترلر مرکزی ارسال می کند. سنسور حرکتی فقط به دمای حاصل از بدن انسان یا حیوان خونگرم که در محدوده ۸-۴۱ mm است عکس العمل  نشان می دهد و طول موج های دیگر انرژی مادون قرمز مربوط به چراغ ها، نور خورشید، تجهیزات گرم کننده و غیره را به منظور کاهش نویز جهت تشخیص حضور یک فرد در محدوده خود فیلتر می کند .        
قابلیت تشخیص روز و شب: شما می توانید بنا به نیاز خود شدت نور را تنظیم کنید. در صورت تنظیم روی حالت روز دستگاه قابلیت کارکرد در روز و شب را دارد و هنگامی که در حالت شب  تنظیم شود، در این صورت تنها در نور کمتر از ۲۰ lux عمل خواهد کرد.
فاصله حساسیت دستگاه: با تنظیم حساسیت می توانید فاصله مورد نیاز خود را با توجه به حالت نصب دستگاه و زاویه آن، تنظیم نمایید.
۳- سرعت زمانی واکنش سنسور: واکنش سنسور با توجه به نیاز قابل تنظیم است. کوتاه ترین زمان قابل تنظیم می تواند حدود ۱۰ ثانیه و بیشترین زمان 10 دقیقه می باشد.