کنترل و مدیریت سیستم های سرمایش و گرمایش

کنترل و مدیریت سیستم های سرمایش و گرمایش

 سيستم مديريت ساختمان در كنار نقش كليدي كه در ساختمان براي ايجاد فضاي با طراوت و توليد هواي مطبوع ايفا مي نمايند، به عنوان عمده ترين مصرف كنندگان انرژي در ساختمان نيز مطرح مي باشند. بسياري بدليل عدم اعمال مدیريت صحیح در استفاده از اين سیستمها علاوه بر ناكارآمد نمودن آنها هزينه هاي گزافي را به عنوان مخارج تعمير و نگهداري متقبل مي شوند.
 استفاده از سيستمهای کنترل هوشمند دما در خانه های هوشمند، علاوه بر امكان كنترل دستي و يا هوشمند (برنامه ريزي شده) دمای محيط و ارائه گزارش از دماي نقاط مختلف ساختمان، این امکان را میدهد تا در زماني كه پنجره ها به اشتباه باز مانده اند و سبب اتلاف انرژي مي گردند، با اعلام هشدار هاي لازم، شما را از این امر مطلع ساخته و در صورت عدم توجه به هشدارها در یک فاصله زمانی معین، سیستم به طور خودکار اقدام به قطع سیستم تهویه نماید.


 جالب است كه بدانيد با كمك سیستم کنترل هوشمند دما، شما مي توانيد مدتی قبل از ورود به ساختمان، سيستم تهویه را فعال نماييد تا در هنگام ورود، دماي محيط مطابق با خواست و سليقه شما باشد.
اين امر نه تنها هزينه های نگهداري سيستم هاي سرمايشي و گرمايشي شما را كاسته و به طول عمر آنها كمك مي نمايد، بلكه شما را در مصرف بهينه انرژي و كاهش هزينه هاي ناشي از آن نيز ياري خواهد نمود.


برخی از امکانات سیستم هوشمند کنترل گرمایش و سرمایش:

-کنترل سیستم های تک کمپرسور و چند کمپرسور با یک ماژول HVAC
-سکانس های مداوم قابل تنظیم برای بالا بردن طول عمر کمپرسور های سیستم
-زمان تاخیر قابل تنظیم جهت مراقبت از فن ها
-کنترل قابل تنظیم رطوبت، سرما و گرما در سیستم های هوشمند
-کنترل هوشمند سه حالت سرعت فن از قبیل تند، متوسط و کند
-تنظیم اتوماتیک در فصول مختلف به صورت خودکار مد سرما و گرما
-قابلیت تنظیم با پنل های DLP جهت نمایش دمای اتاق و گزارش گیری از سنسور های مختلف با عملکردی همانند یک ترموستات حرفه ای با قابلیت کنترل 8 کمپرسور دیگر
-کنترل اسپلیت ها بوسیله امواج IR و ماژول های سیستم BMS بوسیله پورت RS232
-قابلیت ارتباط با سنسور های 3 کاره

نظر بدهید