مزایای خانه هوشمند

مزایای خانه هوشمند

 در این مقاله به بررسی مزایای خانه هوشمند نسبت به یک خانه معمولی می پردازیم. که زمینه های بهینه سازی در مصرف انرژی، ایجاد بستری مبتنی بر امنیت و آسایش، مدرنيته و مبحث ارزش افزوده از اهداف اصلی آن است.

1)صرفه جويي مصرف انرژي درخانه ي هوشمند :
 تکنولوژی و نوآوری به سرعت در حال رشد و پیشرفت است نتیجه این سرعت  تولید فن اوری و محصولات جدید در جهت زندگی بهتر و بهینه سازی  مصرف انرژی و رفاه بیشتر ما می باشد. امروزه بسیاری از افراد در دنيا به صرفه جويي در مصرف انرژي و هر چه بهتر كردن محيط هاي كاري و زندگي خود روي آورده‌اند. تحقیقات نشان می دهد که به کارگیری BMS در بهترین حالت باعث کاهش 30 درصدی در مصرف انرژی ساختمانها می شود.

 

2)امنيت در خانه ي هوشمند :
بسياري از سيستم های امنیتی، به جهت افزایش ایمنی آن ها بصورت تک و جدای از تمامی سیستمهای دیگر طراحی و ساخته می شوند. با اینحال، اکثر سازندگان سیستم های هوشمند سازی ساختمان امروزی، سیستم های امنیتی را نیز به عنوان جزئی از خانه هوشمند، به بازار عرضه می کنند.
در خانه هوشمند شما نيازي به داشتن دزدگير نداريد كافيست سيستم هوشمند منزل خود را به ماژول دزدگير مجهز كنيد و با نصب ماژول دزدگير اين امكان براي منزل شما فراهم مي شود كه در نبود شما و يا هنگام استراحت با ورود شخص بيگانه به منزل و شناسايي توسط مگنت درب و پنجره و يا سنسور حركتي سيستم همزمان با اعلام آژير به شما با پيامك و تماس اعلام خطر مي كند.


 

3)آسايش و رفاه در خانه ي هوشمند :
شما مي توانيد راحتي را زماني احساس كنيد كه بر روي مبل درحال استراحت هستيد و به آساني فقط با كمك تلفن همراه خود ميزان روشنايي و عملكرد سيستم تهويه را مديريت نماييد. حتي تصور زندگي در خانه اي كه همه چيز آن تحت كنترل و فرمان شما باشد، آن هم فقط با لمس يك دكمه روي گوشي موبايلتان، لذت بخش است چه برسد به زندگي در يك خانه لوكس و هوشمند در واقعيت!

 

 

4)لوكس و مدرن بودن در خانه ي هوشمند :
همواره زيبايي در ساختمان ها مورد توجه است در يك ساختمان هوشمند علاوه بر تنظيم روشنايي به كمك كنترل هوشمند چراغ ها و پرده كه موجب چشم نوازي بيشتر فضاها مي شود مي توان از كليدهاي مناسب دكوراسيون داخلي ساختمان استفاده كرد و زيبايي را دو چندان نمود. طراحی مناسب و استفاده بهینه از هر قطعه در ساختمان هوشمند میتواند در کاهش چشم گیر مصرف انرژی – زیبایی منحصر بفرد ساختمان – آسودگی و امنیت شما تاثیر بسزایی داشته باشد.


 

5) ارزش افزوده ي خانه ي هوشمند :
يكي از مهمترين شاخص ها در خانه ي هوشمند ارزش افزوده ايست كه به ساختمان شما مي دهد. هوشمندسازي ساختمان جز اينكه رضايت خريدار و فروشنده را در معامله صدچندان مي نمايد باعث ايجاد ارزش افزوده و فروش بهتر ساختمان مي شود همچنين هوشمندسازي ساختمان باعث افزايش چشمگير در ارزش ساختمان، ايجاد تفاوت هاي با ارزش، حس خوب و تجربه اي متفاوت در ساختمان مي شود. مطمئنا موارد مذكور علل خوبي جهت تسريع در فروش ساختمان مي باشد.

 

 

نظر بدهید