سیستم اعلام سرقت هوشمند

سیستم اعلام سرقت هوشمند

سیستم اعلام سرقت یک بخش مهم از سیستم امنیت ساختمان را تشکیل می دهد. رادارها و سنسورهای حرکتی که در خانه هوشمند نصب می شوند، علاوه بر اینکه در زمینه ی روشنایی هوشمند کاربرد دارند، درصورتی که بخواهید از خانه هوشمند خود خارج شوید با فعال کردن، سناریوی اعلام سرقت می توانند نقش پشتیبانی و حفاظت کنندگی را ایفا نمایند. بنابراین می توانیم به راحتی درخانه هوشمند خود سیستم ضد سرقت داشته باشیم و برای هر قسمتی که لازم می دانیم این قابلیت را فعال کنیم. فقط کافیست برای این کار تنظیمات مربوط به دزدگیر را انجام دهیم و بدین ترتیب از ورود افراد غیر مجاز یا همان سارقین به منزل جلوگیری نمود.
امنیت و آرامش در دنیای مدرن امروز رویدادی اجتناب ناپذیر است. تنوع درانواع سیستم های اعلام سرقت و قفل های برقی و درب های ضد سرقت خود گویای این موضوع است. یکی از محورهای اصلی در طراحی خانه هوشمند همواره اهمیت به حفاظت از ساکنین و جلوگیری از ورود سارقین به منزل است. به عبارت دیگر، خانه هوشمند با بهره گیری از مدار منطقی به محافظت از خود می پردازد. اعلام سرقت که با نام دیگر دزدگیر نیز شناخته می شود، پیش از ورود شیء و یا شخصی به محل مورد نظر، با صدای آژیر و یا با برقرای تماس تلفنی، حضور افراد غیر مجاز را اعلام میکند. به نحوی که هنگام خروج از خانه با فعال سازی سناریو اعلام سرقت سیستم هوشمند، از روی مانیتور لمسی تعیین می کنیم که پس از چند دقیقه از خروج ما حضور افراد دیگر را در صورت غیر فعال ننمودن سیستم، غیر مجاز اعلام نموده و با عکس العمل هایی نظیر آژیر و فلاشر نمودن چراغ های منزل و برقراری تماس توسط سیستم تلفن کننده خانه هوشمند، به صاحب خانه اطلاع رسانی می شود.
سيستم هاي دزدگير هوشمند نیازساكنين به  امنیت مالی و جانی را در ساختمان هوشمند تأمین می کنند.
از مهم ترین امکانات سیستم دزدگیر هوشمند می توان به تلفیق شدن این سیستم با دیگر دستگاه های هوشمند موجود در ساختمان اشاره نمود که امنیت به سزایی را به ساختمان هوشمند مي بخشد در سیستم اعلام سرقت هوشمند می توان چندین منطقه (zone) تعریف نمود و هر منطقه را به صورت جداگانه کنترل و مدیریت نمود و درصورت ورود سارق به ساختمان می توان به راحتی محل حضورش در ساختمان هوشمند را تشخیص داد.
سیستم امنیتی هوشمند قابلیت تعریف و تنظیم به شکل های مختلف با توجه به نظر کارفرما و نوع کاربری ساختمان دارد.
به عنوان مثال:
در یک خانه هوشمند می توان 3 نوع دزدگیر با مضمونهای:

1-  تنها درمنزل
2-  خواب  
3-  مسافرت  
تعریف نمود که در هر مدل برنامه ریزی خاص خودش تعریف می شود و بسته به نیاز در هر زمان همان مدل را فعال می کنید. مثلا در مواقعي كه براي مدت طولاني در ساختمان حضور ندارید(مسافرت)، میتوانید سیستم را به نحوی برنامه ریزی نمایید که در فواصل زماني معين، با فعال نمودن بخشهايي از سيستم روشنايي به همراه روشن نمودن سیستم صوتي، حضور شما را در محل شبیه سازی نماید كه بررسی ها نشان ميدهد اين امر در كاهش احتمال سرقت نقش چشم گيري داشته است.

 


سیستم اعلام سرقت خانه هوشمند و ویژگی های آن:
اين سيستم از طريق دستگاه کارتخوان، موبایل و مانیتور لمسی قابل دسترسی است.
قابليت كنترل از راه دور سيستم.
چک کردن وضعیت سیستم سرقت به جهت تشخیص علت فعال شدن سیستم.
سادگی استفاده از سیستم به دلیل رابط کاربری (Interface) فارسی.
عدم نیاز به حمل ریموت کنترل و یا تجهیزات جانبی برای فعال یا غیر فعال نمودن سیستم سرقت.
مجهز نمودن سیستم به سنسورهای تشخیص شکسته شدن شیشه.
بهره گیری از سنسورهای تشخیص حرکت با استفاده از تکنولوژی مادون قرمز (passive infrared).
غیر فعال نمودن دزدگیر از طریق وارد نمودن رمز عبور و یا کشیدن کارت در هنگام ورود به منزل.
فعال ماندن سیستم اعلام سرقت در صورت قطع بودن برق شهری بواسطه ی باطری داخلی دستگاه.
امکان انتخاب عکس العمل های دزدگیر از روی مانیتور لمسی سیستم هوشمند.
دارای سناریوی شبیه ساز حضور.
امکان تلفیق با دیگر تجهیزات هوشمند.
ارسال پیامک (اس ام اس) به صورت هوشمند.
اجرای سیستم صوت هوشمند باپیغام ضبط شده کارفرما مخصوص ورود غیر مجاز.
امکان تعریف زون های مختلف و کنترل و مدیریت هر زون بصورت مجزا.

نظر بدهید