آسایش و رفاه در خانه هوشمند

آسایش و رفاه در خانه هوشمند

آسايش و رفاه در خانه ي هوشمند:
خانه، محلی برای آسایش و مکانی است که انسان بیشترین ساعات استراحت و اوقات فراغتش را درآن می‌گذراند، در سال هاي اخير با استفاده از روش هاي نوين تكنولوژي « خانه هوشمند » يا BMS زندگي را از هميشه جذاب تر و البته راحت تر كرده اند.
بطور كلي تجهيز ساختمان به مجموعه تجهيزاتي گفته مي شود كه به منظور افزايش كارايي و بهره وري و ايجاد محيطي مطبوع براي ساكنين آن طراحي و اجرا ميگردند.
شما مي توانيد راحتي را زماني احساس كنيد كه بر روي مبل در حال استراحت هستيد و به آساني فقط با كمك تلفن همراه خود ميزان روشنايي و عملكرد سيستم تهويه را مديريت نماييد.


 

اما فایده ی ارتباط وسایل خانه با یکدیگر چیست؟
در یک کلام و به طور خلاصه جواب این است: راحت بودن!
داشتن یک خانه ی هوشمند باعث می شود بتوانید کارهای زیادی را با زحمت کمتری انجام دهید. کارهایی مانند تنظیم تهويه، خاموش کردن لامپ ها، روشن كردن مایکروفر برای گرم کردن غذا و...
وقتی سیستم هوشمند را برای منزلتان انتخاب می‌کنید با اتصال تمام لوازم و امکانات خانه به این سیستم و تنها با باز و بسته کردن یک کلید می‌توانید هرآنچه را که می‌خواهید از کار یا به کار بیندازید و لوازمی را که به آن‌ها احتیاج دارید فعال کنید. به این ترتیب حتی قبل از رسیدن به خانه، با زدن فقط یک دکمه بساط چای و قهوه شما به راه است و یک خانه روشن در انتظار شماست بدين سان هم در مصرف برق و هم در وقت و زمان صرفه‌جویی کرده‌اید.
اگر می‌خواهید قبل از رسیدن به منزل یک سبد لباس شسته و خشک شده تحویل بگیرید، کافی است قبل از خروج از منزل فقط لباس‌ها را داخل ماشین لباسشویی بریزید وهر زمان که اراده کردید در بیرون از منزل ماشین لباسشویی را روشن کنید یا به هنگام خواب روشنایی اتاق خواب‌ها و یا نور مورد نیاز برای مطالعه را به میزان دلخواه از طریق موبایل، تبلت یا ریموت کنترل کنید اگر بگوییم مهم‌ترین نیاز زندگی در یک خانه راحت و مدرن دستیابی به آسايش و آرامش بیشتر است اغراق نکرده‌ایم.
شما می توانید برای وسایل خانه ی خود زمان بندی نیز تعیین کنید، بنابراین یکسری کارها در ساعات خاصی از روز به صورت خودکار انجام خواهند شد. حتی برخی از این وسایل هوشمند قابلیت یادیگری داشته و از کارهایی که شما انجام می دهید، می آموزند، در نتیجه با فعالیت بسیار کمتری می توانید انجام خیلی کارها را به صورت خودکار به وسایل خانگی خود محول کنید. سيستم هوشمند ساختمان، آسايش و رفاه را برای ساکنین خود به ارمغان مي آورد لذا ميتوان اميدوار بود كه در زندگي پرمشغله و مدرن امروزي، راه حلي مناسب جهت ايجاد راحتي بيشتر و سرعت بخشيدن به امور روزانه باشد تا افراد وقت بيشتري برای تمرکز بر روی مسایل اصلی تر داشته باشند.
با بکارگیری انواع و اقسام سنسورهای حسی در داخل و خارج ساختمان و با بکارگیری یک شبکه و سیستم واحد میتوان بصورت تداومی و بدون درنگ اطلاعات دما، فشار، رطوبت، دبی هوا و میزان اکسیژن و دی اکسید کربن را در اختیار داشت و از آنها در جهت رسیدن به شرایط ایده آل استفاده کرد.
در یک ساختمان هوشمند با امکانات نرم افزاری بوجود آمده میتوان نمودارهای مختلفی را برحسب زمان در اختیار داشت و از آنها در جهت بهبود کیفی شرایط زیستی و حداکثر استفاده از هوای طبیعی را برای ساکنین بوجود آورد.
خانه ای را متصور شوید که برای ورود به آن با دستگیره ي درب هوشمند روبرو می شوید که نیازی به کلید ندارد و شما با رمز دیجیتالی یا اثر انگشت خود میتوانید اجازه ورود به خانه را داشته باشید.
این تکنولوژی تا آنجا پیش میرود که شما میتوانید از هزاران کیلومتر دورتر از منزل مسکونی خود قادر به کنترل درب ورودی ساختمان باشید و هرزمان که میخواهید درب را با موبایل خود باز یا بسته نمایید.
فراموش نکنید که هیچگاه عزیزانتان پشت درب نخواهند ماند. محیط خانه خود را در هرزمان که میخواهید با دوربین دیجیتال از هرنقطه دنیا کنترل نمایید و امنیت خانه یا نظارت بر کودکان خردسال خود را در دست بگیرید فضای آرامش بخشی که با ورود به آن با یک پنل هوشمند موسیقی روبرو خواهید شد.
پنلی که آرام بخش ترین و خاطره انگیز ترین موسیقی هایتان را به صورت هوشمند برایتان پخش خواهد کرد. خانه ای که هنگام ورود شما، استراحتتان و یا صرف شام حالت خود را تغییر میدهد و مناسب شرایط زمانی ، مکانی و روحی شما خواهد شد.
 

 

نظر بدهید